Enter your keyword

Chatka Ziołowa

 

CHATKA ZIOŁOWA (30-40°C 15-20%)

ZIOŁOWA CHATA to idealny pomysł na odprężenie po zabiegach lub gorących saunach.. Wypoczynkowi towarzyszy aromat ziół i siana unoszący się  w powietrzu w formie  delikatnej pary. Aromaty te pochodzą  ze  świeżo zaparzanych ziół w misie na piecu. Raz dziennie o stałej godzinie zgodnie z harmonogramem Asystent destresso wymienia zioła. Jeśli trafisz na ten moment– będziesz miał wpływ na zapach następnego naparu. ZIOŁOWA CHATA wyposażona jest w wygodne siedziska dające poczucie przyjemności i wyjątkowego odprężenia.

Siano i zioła ogrzewają się i uwalniają olejki eteryczne produkując naturalne związki kumaryny. Ta substancja lecznicza zawarta w sianie jest wchłaniana przez drogi oddechowe mając działanie, uspokajające i przeciwzapalne. Ciepło zmniejsza obciążenie układu krążenia i rozluźnia mięśnie, otwiera pory skóry i oczyszcza ciało. Korzenie terapii ziołowych sięgają XVIII wieku, kiedy to alpejscy chłopi wykorzystywali nagrzane przy obróbce lnu i konopi pomieszczenia do kąpieli parowych. Zapachy i atmosfera tych pomieszczeń pozwalały na odpoczynek i oferowały jednocześnie łagodną kurację dróg oddechowych.

Pamiętaj:

  • Z relaksu w chacie ziołowej możesz korzystać w ramach każdego czasowego wejścia DESTRESSO zgodnie z wykupionym wariantem i regulaminem
  • Zioła w chacie dopasowujemy do pory dnia oraz pory roku.
  • Temperatura w chacie nie jest zbyt wysoka, zatem z chaty ziołowej można korzystać codziennie oraz bez większych przeciwwskazań. Jeśli miewasz alergię skonsultuj z naszą obsługa, czy dzisiejszy napar, jest dla Ciebie neutralny. Optymalny czas relaksu trwa od 15 do 45minut.
  • Efektywna i bezpieczna wizyta w Destresso, to taka, kiedy będziesz z niej korzystać prawidłowo zgodnie z regulaminem i sugestiami naszej obslugi.

Nie zapomnij :

  • Do CHATY zabierz koniecznie ręcznik do ułożenia na wybranej leżance. Jeśli zapomnisz ręcznika– możesz pożyczyć lub kupić je u nas na miejscu.