Enter your keyword

Nordycka Sauna Eventowa

NORDYCKA EVENT SAUNA o temperaturze 80-90 stopni

to nasz hołd dla doświadczenia Finów i kultury kąpielowej północnej Europy, gdzie tradycja saunowania sięga aż dwóch tysięcy lat. To oni połączyli dwie techniki stosowane obecnie w saunach: saunę parową (gorąca para) i suchą (gorące powietrze). Pierwsze sauny powstały z rowów wykopanych w zboczu i służyły jako domy w okresie zimowym. Źródłem ciepła w tych „saunach” był kominek, w którym umieszczano kamienie, co jakiś czas polewano je wodą, przez co znacznie wzrastała wilgotność i temperatura. Sauna od początku była stosowana w celach higienicznych – ciało było czyszczone poprzez pocenie się i używanie brzozowych gałązek. Następnie opłukiwano się w jeziorze lub rzece, a zimą poprzez tarzanie się w śniegu. To doświadczenie postanowiliśmy wykorzystać w naszej saunie budując piec w postaci dużego kominka i instalując lodopad tuż przy sauniea , także planując moc seansów i rytuałów saunowych – czyli naszych małych eventów.

Nordycka EVENT SAUNA to najgorętsza sauna drewniana w DESTRESSO i prawdopodobnie największa (pomieści więcej niż 50 osób) sauna fińska w Łodzi.

Wnętrze sauny zostało wykonane z afrykańskiego drewna abachi, którego niezwykłe właściwości zapewniają  pełną izolację termiczną. Wyjątkowy łupek na piecu to element ziemi w tej saunie ale także symbol energii, którą z pewnością otrzymasz po wizycie w tym miejscu. Nordycka Event Sauna w destresso to wulkan witalności i źródło energii dla lepszego samopoczucia!

Nasza Nordycka Event Sauna to sauna wielu odsłon:

Po pierwsze:

Na co dzień to klasyczna kąpiel w gorącym suchym powietrzu o temperaturze 80 – 90 stopni, która pozwala wyeliminować skutki przemęczenia, pomaga usunąć toksyny z organizmu, poprawia krążenie, wzmacnia odporność oraz relaksuje. To prawdziwie witalizujące doświadczenie.

Po drugie

Seanse zapachowe i rytuały saunowe realizowane przez naszych saunamistrzów w nordyckiej event saunie to wyjątkowa codzienność destresso. Dzięki nim w danych godzinach podkręcamy atmosferę do 100°C w aromatach z różnych stron świata dla zdrowia, urody i lepszego samopoczucia naszych gości i saunamistrzów. Uwalniające się pod wpływem wysokiej temperatury i pary składniki mineralne zawarte w kamieniach oraz celowo dobrane olejki eteryczne i napary ziół a także odpowiednia muzyka potęgują i personalizują tradycyjne działanie sauny rozluźniające, regenerujące, odtruwające z toksyn witalizujące czy też relaksujące. Więcej informacji o seansach i rytuałach Destresso znajdziesz na facebooku.

Po trzecie

Okolicznościowe tematyczne spektakle destresso– dzienne lub nocne, w których Nordycka Event Sauna odgrywa główną rolę to kolejna odsłona tej sauny. Już dziś sprawdź w kalendarzu eventów dostępności i zarezerwuj termin, tej okazji bowiem nie możesz przegapić.

Pamiętaj !

  • Z Nordyckiej Event Sauny możesz korzystać w ramach każdego czasowego wejścia destresso zgodnie z wykupionym wariantem i regulaminem
  • Efektywna i bezpieczna wizyta w saunie to taka, kiedy będziesz z niej korzystać prawidłowo zgodnie z regulaminem.
  • Zaplanuj trzy wejścia podczas jednego saunowania z odpoczynkiem w między czasie w tym jeśli nie masz przeciwskazań przynajmniej 1 wejście na ok 15 minut do sauny nordyckiej. Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś/aś z sauny nordyckiej lub fińskiej to na początek wystarczy Ci 5- do 10 minut. Możesz zdecydować się na udział w seansie, który wprawdzie intensywny ale najczęściej trwa nieco krócej jest wykonywany pod stałym okiem saunamistrza.

Nie zapomnij !

  • Ochłodzenie organizmu po saunie to konieczny, integralny element każdej kąpieli saunowej. Weź zimny prysznic, natrzyj się lodem a w chłodne dni pospaceruj po ścieżce zmysłów w ogrodzie destresso. Zimne powietrze pozwoli szybko doprowadzić Twój organizm do równowagi po saunie – sprawdź i doświadcz tej wyjątkowej przyjemności!

  • Do sauny zabierz koniecznie dwa ręczniki do ułożenia pod ciało i stopy. Ewentualnie możesz mieć ze sobą wełnianą czapkę chroniącą głowę przed wysoką temperaturą – ochrona głowy będzie wskazane zwłaszcza podczas seansów i rytuałów. Jeśli zapomnisz ręcznika i czapki – możesz pożyczyć lub kupić je u nas na miejscu.

  • Po każdej wizycie w saunie zadbaj o relaks i odpowiednie nawodnienie i uzupełnienie minerałów oraz witamin. Do dyspozycji gości przy wyjściu ze strefy ba;ance znajduje się dystrybutor wody, a w barze Destresso przygotujemy Ci herbatę wspomagającą oczyszczanie lub witalizującą, wedle twojego życzenia.